Free Delivery on orders over $200. Don’t miss discount.
Giriş Yap / Kayıt Ol
Free Delivery on orders over $200. Don’t miss discount.

Tarihi Sabunhane

Tarihi Sabunhane

Antakya’da, yüzyıllar öncesine dayanan bir gelenektir sabun üretimi. Osmanlı döneminde, imparatorluğun en önemli sabun imal etme merkezi olan Antakya’da, bir zamanlar neredeyse her evde sabun yapılırdı. Bugün onlarca tarihi sabunhaneye ev sahipliği yapan, Antik çağlarda mermer sütunlarla kaplı olan ve Antakya’nın en uzun caddesi olan Kurtuluş Caddesi (Herod Caddesi), aynı zamanda Antik Çağ’da Ortadoğu zenginlerinin alışveriş merkezi haline gelen ve gündüzler insanlara yetmeyince geceleri de meşaleler kullanılarak aydınlatınca “dünyanın ilk ışıklandırılan” caddesi ünvanını da taşıyor.

Kurtuluş Caddesi’nde bulunan onlarca sabunhaneden yıllara meydan okuyarak dimdik ayakta kalan, 1500 ‘lü yıllarda kervansaray olarak inşa edilen sonra 1700’lü yıllarda sabunhaneye dönüştürülen ve hala aynı amaca hizmet eden yaklaşık 500 yıllık bir sabunhanede doğmuştur Antioch’s Verdaa

Efsanelere konu olan, sayısız rahatsızlığa iyi gelen mucizevi bitki defnenin yaprağından ve bitkisel yağlardan üretilen Antioch’s Verdaa ürünleri, yüzyıllar öncesine dayanan sabun geleneğini, hızla akıp giden zamana ve değişen tüketici alışkanlıklarına uygun hale getirdi. Defne aynı defne, zeytin aynı zeytin, sabunhane yine aynı sabunhane. Değişen tek şey, ilerleyen teknoloji ve uzman desteği.

Firmamız, 2006 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi işbirliğiyle  geçmiş ile gelecek arasında bir köprü vazifesi gören bu tarihi  sabunhanede ürettiği Antioch’s Verdaa ürünleri ile bugün Antakya’nın sabun geleneğini uluslararası standartlarda dünyaya taşıyor.

0
0
Whatsapp
1
Verdaa Dermokozmetik
Verdaa Dermokozmetik'e Hoş Geldiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?