Free Delivery on orders over $200. Don’t miss discount.
Giriş Yap / Kayıt Ol
Free Delivery on orders over $200. Don’t miss discount.
Güzellik ve Bakım

Doğal Lif Kabağının Faydaları Nelerdir?

lif_verdaa

Doğal Lif Kabağının Faydaları Nelerdir?

Lif kabağı baklagiller ailesinden olup hızlı büyüyen ve gelişen bir kabak türüdür. Anavatanı Ortadoğu bölgesi olan lif kabağı ülkemizin güney bölgelerinde bolca yetişebilir. Hatay ilimizde Asi nehri boyunca kabak lifleri yetiştirilmektedir.

Sarı ve iri taneli olan bu bitki geliştikten sonra lif haline getirilmektedir. Kabak lifi, temizlikte kullandığımız sentetik süngerlerin doğal bir alternatifidir. Klasik süngerler, poliüretan (plastik türü) hammaddeli bir plastik kaynağıdır. İçerdiği mikroplastikler, suda çözünmeyen polimerik parçalardır ve her yıkamada suya karışarak çevrede kirliliğe sebep olur.

Kabak lifi tıpkı bir kese gibi kullanılan bir üründür ve kuru haldeyken oldukça sert bir yapısı vardır. Bu nedenle kullanılmadan önce bir süre sıcak suya konulması ve yumuşaması beklenmelidir. Yumuşadıktan sonra cildinizi kirden ve ölü derilerden arındırmak için kabak lifiyle vücudunuzu keseleyebilirsiniz. 

Lif kabağı, cildin fırçalanmasını sağlayarak kan dolaşımını hızlandırır, cilt tonunu iyileştirir ve parlak görünümlü bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Kullanıldığı yüzeyi çizmeyen bu doğal lif, çok çabuk köpürür ve köpüğü uzun süre muhafaza eder. Çabuk kurur, küflenme ve koku yapmaz. Kolay temizlenir ve sentetik alternatiflerine kıyasla bakteri barındırmaz. Islatılmadan kuru fırçalama işlemlerinde de oldukça işe yarar. Kolay yıpranan bir yapıda olmadığı için 2-3 ay kullanılabilir.

Kullanımı da çok basit olan bu lifi vücudumuzda ve yüzümüzde, masaj yapar gibi, çok bastırmadan gezdirmemiz yeterli. Doğal koşullarda üretilen liflerin, defne sabunu ile kullanılması tavsiye edilir.

 

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
0
Whatsapp
1
Verdaa Dermokozmetik
Verdaa Dermokozmetik'e Hoş Geldiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?