Free Delivery on orders over $200. Don’t miss discount.
Giriş Yap / Kayıt Ol
Free Delivery on orders over $200. Don’t miss discount.
Güzellik ve Bakım

Defne İle Gelen Sağlık ve Doğal Güzellik

defnesabun

Defne İle Gelen Sağlık ve Doğal Güzellik

Defne, sağlık ve güzellik simgelerinden biri olarak görülür. Defne ağacı ve bu ağaçtan elde edilen defne yağı, Türkiye’nin dünyaya sunduğu hazinelerden biridir.

Ülkemizde, Hatay’ın en önemli simgelerinden birisi olarak bilinir. Defne bitkisinin meyveleri sonbahar mevsiminde toplanır ve bu meyvelerden defne yağı elde edilir. Defne yağından ise, Hatay ve çevresinin en kıymetli ürünlerinden biri olan defne sabunu yapılır. Tıbbi ilaçların yapımında ve cilt bakımı ürünlerinin içinde de kullanılan defne, mucizevi nitelikleri sayesinde hem Hataylılar hem de tüm Türkiye için önemli bir yere sahiptir.

Defne sabunu üretimi; yüzyıllara dayanan geleneksel bir kültürdür. Hatay ve çevresinin en kıymetli ve geleneksel kültürü olan defne sabunu her evde üretilir. Yüzyıllardır kullanılan ve hiç değişmeden nesilden nesile aktarılarak günümüze gelen doğal içerikli özel bir formül ile üretilmektedir.

İçeriğinde defne yağı, saf zeytinyağı, sabun bazı ve damıtılmış su bulunur. Defne sabunu, cilt ve saç için oldukça faydalı olmasının yanı sıra oldukça güzel kokusu ile diğer bitki sabunlarından ayrılır.

Defne Sabunu Neye İyi Gelir?

  • İçeriğindeki defne meyve yağı ve saf zeytinyağı ile yıpranmış saçları onarmaya, güçlendirmeye, parlak ve sağlıklı görünüm kazandırmaya, korumaya ve saç derisini nemlendirmeye yardımcı olur.
  • Düzenli kullanılması halinde, saç dökülmesinin ve kepeklenmenin azalmasına, saçların daha çabuk ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur.
  • Cildin sıkı ve sağlıklı görünüm kazanmasına ve cildi beslemeye yardımcı olur.
  • Peeling etkisiyle gözeneklerin temizlenmesine ve cildin pürüzsüz görünmesine destek olur. Ciltte hoş ve kalıcı bir koku bırakır.
  • Vücut üzerinde dinlendirici etkisi vardır. Günün yorgunluğunun vücuttan atılmasına yardımcı olur.
  • El, yüz, saç ve vücut temizliğinde güvenle ayrıca yüzü yıkamak suretiyle etkili makyaj temizleyici olarak kullanılabilir.
  • Erkeklerin tıraş sabunu şeklinde kullanması mümkündür.

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
0
Whatsapp
1
Verdaa Dermokozmetik
Verdaa Dermokozmetik'e Hoş Geldiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?