Free Delivery on orders over $200. Don’t miss discount.
Giriş Yap / Kayıt Ol
Free Delivery on orders over $200. Don’t miss discount.
Yeşil Dönüşüm

Temiz Bir Gelecek İçin…

temizbirgelecek

Temiz Bir Gelecek İçin…

Her yıl, dünyanın her yerinde insanlar şok edici miktarda çöp üretiyor. Çoğu hala doğaya atılıyor. Küresel düzeyde yalnızca yaklaşık %13’ü geri dönüştürülüyor. Atıklar, dünyamızın gitgide kirlenmesine ve doğaya zarar vermemize neden oluyor. Oysa atıkları azaltmak ve bu sayede doğayı korumak sanılandan çok daha kolay! Üstelik atık miktarını azaltmak için girdiğimiz bu yolda tasarruf etmemiz de mümkün!

Ülkemizdeki değişen tüketim alışkanlıkları, nüfus artışı, yükselen hayat standardı, ambalajlı ürün satışındaki artış ile birlikte ambalaj atıklarının kompozisyonu da değişmektedir. Plastik ambalaj kullanımı gün geçtikçe artmakta, bununla birlikte oluşan ambalaj atığı miktarı da artış göstermektedir.

Ambalaj, günümüzde çok hızlı değişiklik gösteren ve önemle üzerinde durulan bir konudur. Tüketicilerin ambalaja ilişkin tutumlarında meydana gelen değişimler, onların ambalaj kullanımını etkilemektedir. Bu nedenle ambalaj konusunda en son karar nihai tüketiciye aittir.

Verdaa ailesi olarak tüm birimlerimizde sıfır atık ile ilgili çalışmalarımızı her geçen gün arttırarak çalışmaya devam ediyoruz. Bu yüzden tek seferlik kullan at mantığı yerine uzun vadeli kullanımı teşvik etmek istiyoruz.

Gereksizse tüketmemek ve israf etmemek çok önemli! Atık üretmeyelim. Atık üretmeyen seçenekleri alkışlayalım. Döngüsel ekonominin yalnızca geri kazanımdan ibaret olmadığını, enerji, su gibi tüm çevresel kaynakların da döngülerini tamamlamaları gerektiğini hatırlayalım.  

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
0
Whatsapp
1
Verdaa Dermokozmetik
Verdaa Dermokozmetik'e Hoş Geldiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?