Free Delivery on orders over $200. Don’t miss discount.
Giriş Yap / Kayıt Ol
Free Delivery on orders over $200. Don’t miss discount.
Yeşil Dönüşüm

Yeşil ve Sürdürülebilir Kozmetik Nedir?

geridönüsüm

Yeşil ve Sürdürülebilir Kozmetik Nedir?

Plastik ve karton gibi ambalajlar içinde satılan kozmetik ürünler, her yıl doğada çözünmesi yüzyıllar süren ya da hiç çözünmeyen tonlarca atık üretir. Ayrıca kozmetik üretiminde kullanılan sağlığa zararlı kimyasallar ve hayvanlar üzerinde yapılan testler de ekosistemi olumsuz yönde etkileyen süreçler arasındadır.

Kozmetik endüstrisi ile ilgili olarak, ‘yeşil’ ve ‘sürdürülebilir’ kozmetikler, yenilenebilir hammaddelerden üretilen doğal içeriklerin kullanıldığı kozmetik ürünler olarak tanımlanır. Bu ürünler Çevresel atık üretmeyen, insan sağlığını riske atmayan, üretiminde hayvanların zarar görmediği, çok bileşen yerine az bileşenden oluşan, ham madde kaynağını yenilenebilir malzemelerden elde eden ürünleri bugün sürdürülebilir kozmetik ürünler olarak nitelendiriyoruz.

Sürdürülebilir kozmetiğin ana faydalarından biri, doğamıza daha nazik davranmaktır. Kozmetikteki birçok petrokimya ürünü toksik kirleticiler, vücudumuzun yanı sıra çevremizi de bozuyor. Sürdürülebilir kozmetiği tercih etmek, daha düşük kirletici ürünler seçmek anlamına geliyor.

Doğal bileşenlerin cilt tahrişine veya alerjik reaksiyonlara neden olma olasılığı daha düşüktür. Sentetik, toksik kimyasallar veya yapay renkler olmadan sürdürülebilir ürünler, bitkilerde bulunan iyileştirici özelliklere (insanların yüzyıllardır kullandığı bileşenler) dayanır.

Sürdürülebilir kozmetik hem ürünlerin içeriklerinde kullanılan bileşenlerin doğal olmasını hem de ambalajların geri dönüştürülebilir olmasını destekliyor.

Verdaa Dermokozmetik olarak büyüyen bir küresel bilincimiz var. Sosyal ve çevresel sorumluluğa önem veriyor ‘yeşil’ ve ‘sürdürülebilir’ kozmetiği destekliyoruz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
0
Whatsapp
1
Verdaa Dermokozmetik
Verdaa Dermokozmetik'e Hoş Geldiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?