Free Delivery on orders over $200. Don’t miss discount.
Giriş Yap / Kayıt Ol
Free Delivery on orders over $200. Don’t miss discount.
Bitkilerin Faydaları

Zeytinyağı Faydaları

zeytinyagi-faydalari

Zeytinyağı Faydaları

Zeytinyağı Şampuanı ile Saç Bakımı

Doğanın nimetlerinden zeytinyağının saçlar üzerindeki besleyici etkisi ile yıpranmış saçlarınızı eski haline getirebilirsiniz. Saçtaki nem oranını kontrol eden zeytinyağı şampuanı ile dolgun ve ışıldayıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Zeytinyağı Şampuanı ile Saç Bakımı

Yemeklerimizin vazgeçilmez ürünü olan zeytinyağının faydalarının saymakla bitmeyeceğini hepimiz biliyoruz.  Vücuda olduğu kadar saçlara da etkisi olan zeytinyağı, son zamanlarda özellikle saç bakımı kullanımında öne çıkmış ve saç üzerinde yarattığı kalıcı güzellikleriyle bilinmektedir. Normalde saç bakımı konularında zeytinyağı, saf hali ile saça sürülmesiyle bilinir fakat saf halini gerek kokusundan, gerek saçta bıraktığı o yağlı görünümden dolayı kullanmayı tercih etmeyen insanlar için şampuan markaları zeytinyağlı şampuan ve zeytinyağlı saç bakım ürünleri üretmeye başladılar. Peki, saç bakımında zeytinyağı neden bu kadar önemli ve saça faydaları nelerdir?

Saç Bakımının Önemi

Saç bakımı, günümüzde kadın erkek ayırt etmeksizin her cinsiyetin önemle takip ettiği bir konudur. Duruşumuzun büyük bir kısmını oluşturan saçlarımız için her türlü bakımı uygulamaya hazır konumlardayız. Saçlarımız canlılığını yitirdiği ve dökülmeye başladığı zaman her yerde bir saç bakım ürünü aramaya başlarız çünkü günlük olarak çok ilgilenmesek dahi saçlarımızın aslında bizim için ne kadar önemli olduğunun farkına varırız. Halbuki yumurta kapıya dayanmadan saç bakımı ürünlerimizi alıp kullanmaya başlasak bu tarz sorunlarla karşılaşmamız çok düşük bir ihtimal olacaktır. Günlük görüntümüzün ne kadar iyi ya da kötü olduğu detayının, büyük bir kısmının saçlarımızdan geçtiğini unutmamak lazım.

Zeytinyağının Saça Faydaları

Her konuda güzel etkileriyle bilinen zeytinyağının saç bakımı konusunda yarattığı en büyük güzelliklerden birisi saçta kepek sorununu önlemesidir. Saç derisini yumuşatarak kepek sorununu ortadan kaldırır.

Gün içerisinde yoğun çalışma temposu ve gerginlik, bir de dış etkenlerle birleşince, saçlar cansızlaşır ve bütün gücünü kaybeder. A ve E vitamini açısından zengin olan zeytinyağı, saçları güçlendirir ve güzel bir parlaklık katar.

Yıpranmış saçların en büyük sorunlarından birisi ise şekil almasıdır, zeytinyağı içeriğindeki besleyici yapısı sayesinde saça ihtiyacı olan canlılığı verir böylece saçlarınız kolayca şekil alır.

Saç ve saç derinizi besleyip güçlendirdiği için saçlarınızın sağlıklı uzaması artar ve istediğiniz uzunluğa daha kısa bir sürede ulaşmış olursunuz.

Aynı zamanda saçın nem oranını da dengeleyen zeytinyağı, saçın kurumasını önler ve böylece daha canlı ve parlak saçlara sahip oluruz.

Bioblas Botanic Oils Zeytinyağı Şampuanı bize zeytinyağının tüm bu etkilerini herhangi bir kimyasal ile karıştırmadan, tamamen doğal haliyle sunmakta. Zeytinyağının zahmetli kullanımından kurtulmak ve kolay yoldan aynı etkiyi almak adına tercih edilebilecek şampuan markası olan Bioblas, bize zeytinyağı ile kolay saç bakımı imkanı sunuyor. 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
0
Whatsapp
1
Verdaa Dermokozmetik
Verdaa Dermokozmetik'e Hoş Geldiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?